News powiązane z przemysł petrochemiczny

2016-06-21 | 06:40
Rynki zagraniczne
Trans Polonia nie obawia się spadku cen transportu. Chce zwiększyć swoją obecność m.in. w Niemczech i Hiszpanii News powiązane z przemysł petrochemiczny

Trans Polonia nie obawia się spadku cen transportu. Chce zwiększyć swoją obecność m.in. w Niemczech i Hiszpanii

Operator przewozów cysternowych płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych nie obawia się spadku cen usług transportowych. Koncerny chemiczne i petrochemiczne, główni klienci spółki, stawiają na jakość i są w stanie zapłacić więcej za usługę wykonaną bezpiecznie i terminowo. Trans Polonia chce zwiększyć swoją obecność w Zachodniej Europie, m.in. w Niemczech i Hiszpanii.
więcej
2015-03-16 | 10:00
Inwestycje
Polimex-Mostostal wzmacnia energetykę i petrochemię, ale szuka także nowych obszarów działalności

Polimex-Mostostal wzmacnia energetykę i petrochemię, ale szuka także nowych obszarów działalności

Podstawowymi obszarami działalności spółki Polimex-Mostostal będą kontrakty na zlecenie przemysłu petrochemicznego oraz energetyki. W związku z tym spółka wydzieliła dwie firmy do obsługi zleceń z tych obszarów. Pod koniec ubiegłego roku przedsiębiorstwo podpisało kontrakt o wartości 18 mln euro z francuskim koncernem Total na prace w należącej do niego belgijskiej rafinerii. Spółka szuka też kolejnych dziedzin, w których mogłaby się wyspecjalizować.
więcej
2013-12-04 | 06:35
Przemysł
Lotos inwestuje w petrochemię. To nisza warta ponad 25 mld zł

Lotos inwestuje w petrochemię. To nisza warta ponad 25 mld zł

Lotos wraz z Grupą Azoty zainwestują ponad 12 mld złotych w polski przemysł petrochemiczny. W nowych zakładach mają powstawać półprodukty, które zmniejszą zapotrzebowanie na import chemikaliów. Obecnie w Polsce jest nisza na produkty chemiczne warta nawet 25 mld zł.
więcej