Mówi: | Tomasz Lubowiecki |
Funkcja: | prezes zarządu |
Firma: | 7R Logistic |
Park Logistyczny 7R Logistic Kraków-Kokotów rośnie w siłę. Po hali produkcyjno-magazynowej dla Teekanne planowane są kolejne inwestycje
Rośnie zainteresowanie najemców Parkiem Logistycznym realizowanym przez 7R Logistic na terenie Krakowa-Kokotowa. Firma rozpoczęła budowę hali produkcyjno-magazynowej dla producenta herbaty firmy Teekanne, w drodze są kolejne realizacje. Sprzyja im wyjątkowo korzystna w Małopolsce lokalizacja. Docelowo w Parku pracę znajdzie ponad tysiąc osób.
– Podpisaliśmy umowę z firmą Teekanne na realizację inwestycji, czyli budowę zakładu produkcyjnego herbaty – informuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu w spółce 7R Logistic. – To pierwszy zakład produkcyjny tej firmy budowany od podstaw w Polsce i na długą, bo piętnastoletnią, umowę najmu z możliwością wykupu. Dla nas jest to bardzo prestiżowa realizacja.
Teekanne Polska jest jednym z największych producentów herbaty w Europie. W ubiegłym kwartale spółka 7R Logistic podpisała z tym przedsiębiorstwem umowę na dostarczenie hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni 5750 mkw. Realizacja obiektu ma się rozpocząć w trzecim kwartale 2016 roku na terenie Parku Logistycznego 7R Logistic Kraków-Kokotów. Do użytku zostanie oddany najprawdopodobniej w drugim kwartale 2017 roku.
Lokalizacja sprzyja tej inwestycji. Park znajduje się w sąsiedztwie autostrady A4 oraz wschodniej obwodnicy Krakowa, blisko istotnych tras komunikacyjnych gwarantujących szybkie połączenia z Krakowem, Śląskiem oraz Rzeszowem. Oprócz hali produkcyjno-magazynowej dla Teekanne 7R Logistic planuje kolejne inwestycje na tym terenie.
– Małopolska to swego rodzaju pustynia logistyczna, ponieważ trudno tu znaleźć naprawdę dobrą lokalizację – zauważa Tomasz Lubowiecki. – W okolicy, na wschodzie Krakowa, realizowany jest jeden obiekt konkurencji, który de facto jest już na ukończeniu. To nasz jedyny rywal na tym terenie. Ale nam, jako firmie ze stolicy Małopolski, udało się znaleźć dogodne miejsce. Wiążemy z nim duże nadzieje, bo ma niemały potencjał rozwojowy.
Inwestycja dla Teekanne realizowana będzie w jednym etapie. Jak tłumaczy Tomasz Lubowiecki, nie jest to bowiem duży obiekt.
– Będzie to część większego kompleksu, który chcielibyśmy docelowo zamknąć w około 120 tys. mkw. – precyzuje Tomasz Lubowiecki. – Razem z halą dla Teekanne powstanie tam obiekt typowo magazynowy o powierzchni 15 tys. mkw. dla klientów, z którymi mamy podpisane umowy najmu. Planujemy też rozpoczęcie realizacji kolejnej nieruchomości, której oddanie do użytkowania nastąpi najprawdopodobniej w trzecim kwartale przyszłego roku. W całym parku zatrudnienie będzie na pewno przekraczało tysiąc osób. To rozdrobniony klient, dużo firm, przedsiębiorstw logistycznych, w szczególności z branży e-commerce, wymagających sporego zatrudnienia.
Hala produkcyjno-magazynowa dla Teekanne nie będzie pierwszym obiektem realizowanym przez 7R Logistic na zlecenie dużego, międzynarodowego przedsiębiorstwa. Spółka wcześniej wykonała dwa podobne obiekty dla firmy Man Bus AG z Monachium.
– Mieliśmy referencje, które bardzo nam pomogły – przypomina Tomasz Lubowiecki. – Wydaje się, że inwestycja dla Teekanne ułatwi nam także współpracę z innymi, wielkimi partnerami.
Czytaj także
- 2024-12-16: Polscy młodzi chemicy tworzą innowacje na światowym poziomie. Część projektów ma szansę trafić potem do przemysłu
- 2024-12-20: Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
- 2024-12-02: Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
- 2024-11-12: Polskę czeka boom w magazynach energii. Rząd pracuje nad nowymi przepisami
- 2024-11-14: Dane satelitarne wspomagają leśników. Pomagają przeciwdziałać pożarom oraz kradzieżom drewna
- 2024-11-07: Eksport produktów spożywczych z Polski spowalnia. Producentom coraz trudniej konkurować niższą ceną
- 2024-10-28: Polski przemysł nie jest gotowy na większy udział OZE. Potrzebne są inwestycje w magazyny energii
- 2024-11-13: Dekarbonizacja jest wyzwaniem dla firm przemysłowych. Wymaga zmian w całym łańcuchu dostaw
- 2024-10-09: Zakaz silników spalinowych od 2035 roku nierealny. Rewizja przepisów ma być ratunkiem dla sektora motoryzacyjnego w UE
- 2024-08-28: Polacy decydują się na coraz mniejsze domy i bez garaży. Wzrost kosztów budowy może wkrótce przyspieszyć