Mówi: | Krzysztof Wójtowicz |
Funkcja: | country manager |
Firma: | Check Point Software Technologies w Polsce |
Check Point chce utrzymać pozycję lidera na krajowym rynku ochrony cybernetycznej przedsiębiorstw
Spółka Check Point, jeden z liderów rynku oprogramowania antywirusowego dla przedsiębiorstw, chce utrzymać swoją pozycję w Polskę. Obecnie przygotowuje się do polonizacji swoich produktów. W pierwszej kolejności przetłumaczone zostaną komunikaty i inne narzędzia przeznaczone do obsługi softu. Firma nie zamierza wkraczać na inne, pokrewne obszary i w przyszłości nadal chce koncentrować się na bezpieczeństwie danych.
– Check Point w Polsce utożsamiany jest z klientami ze średniej i wyższej półki, czyli rynkiem klasy enterprise, ale od paru lat mamy również w ofercie rozwiązania, które właściwie można stosować w pojedynczych małych firmach czy wręcz w mikroskali – zauważa w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Krzysztof Wójtowicz, country manager firmy Check Point Software Technologies w Polsce.
Check Point Software Technologies Ltd. jest największym sprzedawcą produktów z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego na świecie. Oferuje rozwiązania w ramach ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami przede wszystkim przedsiębiorstwom, którym – prócz tradycyjnych rozwiązań – spółka udostępnia kompletną architekturę zabezpieczeń także dla urządzeń mobilnych. Jest również właścicielem opatentowanej technologii kontroli firewall-1. Obecnie rozbudowuje swój oddział między innymi w Polsce.
– Plany rozwojowe firmy w tym roku są dość ambitne – przekonuje Wójtowicz. – Powiększyliśmy skład osobowy o ponad 60 proc., widząc potrzeby rynku i wymagania klientów. Polski zespół, niestety, nie odpowiada za dział badania i rozwój. W br. będziemy zajmować się np. polonizowaniem niektórych naszych produktów, aby osoby niemające specjalnie dużo wspólnego z technologią, mogły się z nimi zaznajomić. I oczywiście będziemy wdrażać wszystkie produkty, które nasi koledzy w dziale R&D przygotowują.
W swoim portfolio Check Point posiada produkty do obsługi ochrony systemów tzw. desktopowych, czyli PC oraz notebooka, różnego rodzaju switche czy firewalle. W pierwszej kolejności polonizowane będą, jak twierdzi Wójtowicz, aplikacje do bardzo prywatnych zastosowań, czyli na komputery oraz laptopy. Przetłumaczone zostaną komunikaty i wszystko, co jest związane z procedurami ochrony.
– Check Point jest jednym z liderów na rynku polskim – twierdzi Wójtowicz. – Oczywiście nie działamy tutaj sami, jest tu całe grono firm, które oferują bezpieczeństwo, ochronę przed złośliwymi atakami z internetu i nie tylko. Ale od 1997 roku jesteśmy liderem wśród klientów z klasy middle i enterprise, czyli korporacyjnych.
W przyszłości, jak przekonuje Krzysztof Wójtowicz, spółka nadal chce się specjalizować w zagadnieniach, którymi zajmuje się obecnie.
– Na pewno za 10 lat Check Point będzie wśród liderów z zakresu ochrony systemów informatycznych i jednym z niewielu, którzy kierunkują swoje działania wyłącznie na bezpieczeństwo – przekonuje Wójtowicz. – Pozostali gracze na tym rynku zaczynają się skupiać na trochę innych rozwiązaniach związanych z sieciami bezprzewodowymi. Check Point słynie z tego i myślę, że do końca działania firmy będzie kierował myśli tylko w jedną stronę, aby pogłębiać wiedzę, na której się zna i za którą jest ceniony.
Czytaj także
- 2024-12-17: W Parlamencie Europejskim ważne przepisy dla państw dotkniętych przez klęski żywiołowe. Na odbudowę będą mogły przeznaczyć więcej pieniędzy
- 2024-12-16: Polscy młodzi chemicy tworzą innowacje na światowym poziomie. Część projektów ma szansę trafić potem do przemysłu
- 2024-12-18: Inżynierowie z Warszawy pracują nad innowacjami dla całej Grupy Orange. Ich specjalności to AI i cyberbezpieczeństwo
- 2024-12-18: Co trzeci nastolatek nie rozmawia o pieniądzach z rodzicami. To ma wpływ na jego zachowania w świecie finansów
- 2024-12-12: Nowe obowiązki dla e-sklepów. Wchodzi w życie rozporządzenie o bezpieczeństwie produktów
- 2024-12-06: Polska nie powołała jeszcze koordynatora ds. usług cyfrowych. Projekt przepisów na etapie prac w rządzie
- 2024-12-02: Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
- 2024-12-16: Pierwsze lasy społeczne wokół sześciu dużych miast. Trwają prace nad ustaleniem zasad ich funkcjonowania
- 2024-12-19: Unijny system handlu emisjami do zmiany. Po 2030 roku może objąć technologie pochłaniania CO2
- 2024-12-13: Do lutego 2025 roku państwa ONZ muszą przedstawić swoje nowe zobowiązania klimatyczne. Na razie emisje gazów cieplarnianych wciąż rosną