News powiązane z zwrot z inwestycji

2016-06-27 | 06:56
Infrastruktura
Invesco Real Estate: Polska jest atrakcyjnym rynkiem nieruchomości komercyjnych. Stopy zwrotu wynoszą 10 proc. News powiązane z zwrot z inwestycji

Invesco Real Estate: Polska jest atrakcyjnym rynkiem nieruchomości komercyjnych. Stopy zwrotu wynoszą 10 proc.

Krajowy rynek nieruchomości komercyjnych jest nadal bardzo atrakcyjny dla firm nimi zarządzających. W pierwszym kwartale średnie stopy zwrotu w Warszawie wyniosły 5,5 proc., choć z 12 do 14 proc. wzrósł współczynnik pustostanów. Anna Duchnowska, prezes Invesco Real Estate spodziewa się, że w ciągu najbliższych dwóch lat dochody z tego rodzaju inwestycji będą na stabilnym poziomie.
więcej
2016-05-25 | 06:40
Inwestycje
Inwestycja w szybkorosnące drzewa może dać zarobić blisko 40 proc. w ciągu 4 lat

Inwestycja w szybkorosnące drzewa może dać zarobić blisko 40 proc. w ciągu 4 lat

Inwestycja w drzewo może być dobrą alternatywą dla złota, przede wszystkim z powodu dynamicznego wzrostu jego wartości – przekonuje Mateusz Wcześniak, wiceprezes Funduszu Stabilnego Rozwoju. Kontrakty drzewo w Stanach Zjednoczonych podrożały o 21 proc., podobnie jest w Europie. Surowiec ten jest uniezależniony od charakteru spekulacyjnego. Przy minimalnym ryzyku, rentowność inwestycji przy wykorzystaniu gatunku najszybciej rosnącego drzewa na świecie – Paulownia – może wynosić nawet 85 proc.
więcej