News powiązane z zmienność rynku

2015-10-12 | 07:40
Fundusze inwestycyjne
BPH TFI planuje uruchomienie po nowym roku funduszu dywidendowego. Jego najnowszy produkt Superior ma po 3 miesiącach dodatnie wyniki News powiązane z zmienność rynku

BPH TFI planuje uruchomienie po nowym roku funduszu dywidendowego. Jego najnowszy produkt Superior ma po 3 miesiącach dodatnie wyniki

W okresie podwyższonej zmienności na rynkach giełdowych BPH TFI skupia się na rozwoju produktów pozwalających na minimalizację ryzyka i obniżenie kosztów transakcyjnych. Uruchomiony pod koniec czerwca fundusz BPH Superior charakteryzuje się opłatami za zarządzanie na poziomie jedynie 0,3-0,7 proc. Plany obejmują także prowadzenie funduszu dywidendowego. Jego start planowany jest na I kwartał 2016 roku.
więcej
2015-02-11 | 10:00
Inwestycje
Altus TFI: Akcje powinny dać zarobić inwestorom w II połowie roku

Altus TFI: Akcje powinny dać zarobić inwestorom w II połowie roku

Od początku roku na polskich i zagranicznych rynkach finansowych panuje duża zmienność. Jednak w Polsce akcje na GPW nie powinny niżej spaść. Mocniejsze wzrosty są spodziewane w II połowie roku wraz z przyspieszeniem wzrostu PKB oraz środkami z nowej perspektywy finansowej UE. W cenie powinny być przede wszystkim spółki eksportowe oraz banki i operatorzy energetyczni. Należy natomiast uważać, inwestując na niektórych rynkach zagranicznych, szczególnie rosyjskim i greckim.
więcej
2014-06-02 | 06:45
Finanse
GPW spodziewa się wzrostu rynku instrumentów pochodnych. Planuje wprowadzenie nowych produktów

GPW spodziewa się wzrostu rynku instrumentów pochodnych. Planuje wprowadzenie nowych produktów

20 czerwca tego roku zakończy się okres migracji z kontraktów na WIG20 z mnożnikiem 10 zł na kontrakty na WIG20 z mnożnikiem 20 zł. Po tym terminie w notowaniach pozostaną wyłącznie kontrakty z wyższym mnożnikiem. Ta zmian obniża koszty transakcji, a wraz z wprowadzeniem zarówno nowych indeksów WIG30 i WIG50, jak i opcji akcyjnych, ma przyspieszyć rozwój rynku instrumentów pochodnych.
więcej