News powiązane z eksport usług

2016-11-03 | 07:00
Bankowość
GetBack zamierza rozwijać swój oddział w Rumunii. Obawia się jednak częstych zmian prawa News powiązane z eksport usług

GetBack zamierza rozwijać swój oddział w Rumunii. Obawia się jednak częstych zmian prawa

Rumunia to drugi rynek handlu wierzytelnościami w Europie Środkowej i Wschodniej. Polska spółka GetBack zamierza rozwijać działalność w tym kraju. Podobnie jak w Polsce firma kupuje tam długi głównie sektora telekomunikacyjnego oraz konsumenckie. Na przeszkodzie stoją jednak częste zmiany tamtejszego prawa.
więcej
2016-06-21 | 06:40
Rynki zagraniczne
Trans Polonia nie obawia się spadku cen transportu. Chce zwiększyć swoją obecność m.in. w Niemczech i Hiszpanii

Trans Polonia nie obawia się spadku cen transportu. Chce zwiększyć swoją obecność m.in. w Niemczech i Hiszpanii

Operator przewozów cysternowych płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych nie obawia się spadku cen usług transportowych. Koncerny chemiczne i petrochemiczne, główni klienci spółki, stawiają na jakość i są w stanie zapłacić więcej za usługę wykonaną bezpiecznie i terminowo. Trans Polonia chce zwiększyć swoją obecność w Zachodniej Europie, m.in. w Niemczech i Hiszpanii.
więcej
2015-07-24 | 08:00
Giełda
Simple planuje ekspansję na rynki zagraniczne

Simple planuje ekspansję na rynki zagraniczne

Spółka Simple prowadzi wstępne rozmowy na temat wdrożenia swoich rozwiązań informatycznych w krajach UE. Chodzi o uniwersalne, niewymagające lokalizacji systemy front office dla wyższych uczelni oraz szpitali. Kraje będące w kręgu zainteresowań należą do Unii Europejskiej, więc podobnie jak Polska korzystają z unijnego budżetu. Przedstawiciel spółki nie chce jednak zdradzać na jakich rynkach prowadzone są rozmowy. Niemniej jednak zaznacza, że efekty tych rozmów będą widoczne w 2016 roku.
więcej
2014-05-12 | 06:25
Gospodarka
Polscy eksporterzy coraz mocniejsi na szwajcarskim rynku

Polscy eksporterzy coraz mocniejsi na szwajcarskim rynku

W 2013 r. po raz drugi z rzędu Polska zanotowała nadwyżkę w handlu ze Szwajcarią, co potwierdza konkurencyjność polskich firm. Dzięki powstającym centrom usług biznesowych rośnie również eksport usług do tego alpejskiego kraju. Perspektywy rozwoju handlu są wciąż duże, bo Szwajcaria to jeden z najbogatszych krajów na świecie – PKB na osobę jest tam blisko czterokrotnie wyższe niż w Polsce.
więcej