News powiązane z bluetooth

2018-02-28 | 06:00
Medycyna
Elektroniczny stetoskop mobilny wykryje zapalenie płuc ze skutecznością nawet 80 proc. Urządzenie do analizy nagrań wykorzysta sztuczną inteligencję News powiązane z bluetooth

Elektroniczny stetoskop mobilny wykryje zapalenie płuc ze skutecznością nawet 80 proc. Urządzenie do analizy nagrań wykorzysta sztuczną inteligencję

Co dziesiąty pacjent w Polsce i Europie umiera w wyniku chorób płuc. Wykrywalność zapalenia płuc w badaniu osłuchowym wykonywanym przez lekarza wynosi zaledwie 25 proc. Dzięki elektronicznemu stetoskopowi może ona wzrosnąć nawet do 80 proc. Urządzenie opiera się na analizie nagrań za pomocą algorytmu sztucznej inteligencji. Docelowo ma być dostępne w dystrybucji aptecznej. W najbliższych miesiącach będzie testowane pilotażowo na niedużych grupach użytkowników.
więcej
2016-07-01 | 06:00
IT i technologie
Rośnie popyt na technologię mikronadajników. Polskie firmy zainteresowane są przede wszystkim aspektem reklamowym

Rośnie popyt na technologię mikronadajników. Polskie firmy zainteresowane są przede wszystkim aspektem reklamowym

Niemiecka firma Sensorberg, będąca dostawcą oprogramowania w technologii beacon, liczy na polski rynek. Uruchomiła polskie biuro, co jest konsekwencją coraz większego popytu działających w Polsce firm na możliwości oferowane przez technologię mikronadajników bluetooth, zwanych beaconami. W tym roku na zakup oprogramowania Sensorberga zdecydowała się sieć Multikino.
więcej
2014-06-17 | 06:00
Nowe technologie
Nowe technologie ułatwią znalezienie kluczy, portfela czy torebki

Nowe technologie ułatwią znalezienie kluczy, portfela czy torebki

Rewolucyjny sposób na uniknięcie zgubienia kluczy, kradzież torebki czy samochodu. Nokia wymyśliła urządzenie, które przytwierdzone do wartościowego przedmiotu, pozostaje w stałym kontakcie ze smartfonem. Dzięki technologii wiadomo, w jakim miejscu konkretna rzecz się znajduje.
więcej