Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Depesze

KE: 125 mln euro dla rolników tracących na rosyjskim embargu
2014-08-18  |  13:08

Rolnicy, którzy straciliby na zatrzymaniu eksportu produktów do Rosji, dostaną dotacje z Unii Europejskiej za wycofanie części produkcji z rynku lub zaprzestanie produkcji. KE chce uniknąć spadku cen tych towarów.

W związku z rosyjskimi restrykcjami nałożonymi na import żywności do Rosji, Komisja Europejska zadecydowała przeznaczyć 125 mln euro na odszkodowania dla europejskich producentów warzyw i owoców, którzy tracą na niemożliwości wysyłania swoich produktów do Rosji.

Dofinansowanie dotyczy produktów, których nie da się przechować i na które nie da się znaleźć alternatywnego rynku zbytu, czyli: pomidorów, marchwi, białej kapusty, papryki, kalafiorów, ogórków, korniszonów, grzybów, jabłek, gruszek, winogron, owoców leśnych i kiwi.

Dotacje mają wesprzeć usunięcie części produkcji z rynku, a także jej ograniczenie, co ma zapobiec spadkowi cen tych towarów na rynku wewnętrznym.

(Newseria Inwestor)

Czytaj także