Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Rolnictwo

Rolnictwo 2014-08-08 | 12:30

Separatyści utrudniają działalność Agrotonu

Agroton, ukraińska spółka rolnicza notowana na GPW, ma problemy w związku z konfliktem na Ukrainie.
czytaj więcej
Inwestycje 2014-08-07 | 12:14

ANR do końca lipca sprzedała ponad połowę zaplanowanych na ten rok do sprzedaży gruntów rolnych

Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedała w ciągu siedmiu miesięcy br. 63,4 tys. ha gruntów rolnych. W II kwartale średnia cena była jednak niższa niż w pierwszym.
czytaj więcej
Rolnictwo 2014-08-06 | 11:47

Unia Owocowa: większość firm handlowych związanych z eksportem do Rosji może upaść

Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa” przekazała ministrowi rolnictwa i rozwoju wsi Markowi Sawickiemu informację o konsekwencjach embarga nałożonych przez Federację Rosyjską. Według "Unii Owocowej" blokada eksportu może być powodem upadku większości firm zajmujących się dystrybucją i eksportem owoców do Rosji.
czytaj więcej
Bankowość 2014-08-05 | 09:35

Professional Benchmark Consulting: Rolnicy coraz bogatsi, banki nie zauważają potencjału

Rolnicy indywidualni mają do dyspozycji najwyższe dochody w gospodarce, ale banki nie mają dla nich dopasowanej oferty specjalistycznej, także kredytowej, wynika z danych Professional Benchmark Consulting.
czytaj więcej
Rolnictwo 2014-08-05 | 09:07

ZPL: polskie firmy wyleasingowały w pierwszej połowie roku maszyny i urządzenia na 6,5 mld zł

Prawie 6,5 mld zł były warte maszyny i urządzenia wzięte w leasing przez polskie firmy w pierwszym półroczu 2014 r. Wyniki całej branży leasingowej w tym czasie były najwyższe w historii, głównie dzięki leasingowi samochodów.
czytaj więcej
Przemysł spożywczy 2014-08-04 | 10:11

Indykpol: Sprzedaż polskiego drobiu będzie rosła. Otwierają się nowe rynki afrykańskie i azjatyckie

W trzech pierwszych miesiącach 2014 r. eksport mięsa drobiowego (liczony w tonach) był o 4,1 proc. wyższy niż rok wcześniej – wynika z danych GUS. Dynamika eksportu do krajów rozwiniętych wyniosła 2,9 proc., z kolei do krajów Europy Środkowo-Wschodniej eksport załamał się o 60 proc. To oznacza, że najszybciej rosła sprzedaż na pozaeuropejskie rynki rozwijające się.
czytaj więcej