Depesze

BDM: rekomendacja Redukuj dla akcji TVN. Wycena papierów poniżej aktualnej ceny rynkowej
2014-09-25  |  09:44

Dom Maklerski BDM rekomenduje sprzedaż akcji TVN i obniża ich wycenę do 14,66 zł. To poniżej ostatniej ceny rynkowej.

Analitycy BDM informują  w rekomendacji, że z uwagi na przyjęcie już w marcu założenia o spadku oglądalności nie decydujemy się na istotne zmiany w projekcjach na 2014 rok. Obniżyliśmy przychody o niespełna 1 proc. w porównaniu do poprzedniego raportu. Również dokonane korekty na poziomie EBITDA nie są znaczące.

– Niemniej z uwagi na utrzymanie spadków oglądalności w latach 2015-2016 oraz rozluźnieniu kosztów programowych zmuszeni byliśmy do rewizji w dół dalszych prognozowanych wyników. Tym samym raportowany poziom EBITDA na 2015-2016 obniżyliśmy odpowiednio o 6.9 proc. oraz 9.9 proc – zaznaczono  w rekomendacji.

BDM podkreśla, że coraz trudniej uzasadnić obecne wysokie mnożniki TVN, szczególnie w obliczu przeciętnej ścieżki wynikowej na kolejne kwartały.

– Dlatego uwzględniając korekty w modelu zdecydowaliśmy się na obniżenie wyceny do 14,66 zł za akcję. Jest to poniżej obecnej ceny rynkowej i tym samym zmieniamy również zalecenie średnioterminowe z Trzymaj na Redukuj – podsumowują autorzy rekomendacji.

(Newseria Inwestor)

Czytaj także